ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מאי 2023
 

חדשות מהעולם האקדמי

על הקסם שבעולם המחקר | ראיון עם פרופ' תמר זילבר, ראש ההתמחות 'התנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש'

היא הגיעה בכלל מפסיכולוגיה, התגלגלה למנהל עסקים, והיום עוסקת בשאלות פילוסופיות ומעשיות על המוות. השיחה עם פרופסור תמר זילבר, חברת סגל אצלנו בבית הספר, המתמחה בתיאוריה ארגונית, הראתה לי שארגונים הם הרבה יותר מורכבים משחשבתי.

ראיון עם פרופסור ישי יפה, ראש התכנית "כלכלה פיננסית" לתואר שני

פרופסור ישי יפה משתף אותנו בהמלצות "ועדת יפה" שעמד בראשותה, אשר גרמה לסערה בשוק ההון. הועדה הוקמה כוועדה מייעצת לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במטרה לבחון את סוגיית ההוצאות הישירות בשל ביצוע עסקאות על ידי הגופים המוסדיים עבור לקוחותיהם.

Do Virtual Shareholder Meetings Benefit Investors?

Could this meeting really have just be an email? This is the age-old question that people have been asking themselves since the dawn of the internet.

שווקי תחבורה לפי תורת המשחקים: פרופ' ניקול אדלר, דיקנית בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית

פרופ' ניקול אדלר, דיקנית בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, פרסמה לאחרונה מאמר העוסק ביישום רעיונות מתורת המשחקים, על שווקי התחבורה. אדלר הציגה את המודלים הנפוצים ביותר בספרות הרלוונטית, הדגישה את ההבדלים בין נקודות שיווי המשקל (Nash equilibrium) של השוק כתוצאה מבחירה באסטרטגיות משחק שונות ואף הציעה אפיקי מחקר נוספים, שטרם נבחנו בספרות.

How does Media Coverage Affect Corporate Disclosures

כשאנחנו קוראים חדשות, לעיתים נדמה לנו כי הדיווחים היחידים קשורים לאירועים שליליים. מדוע עיתונאים נוטים לשליליות בסיקור וכיצד הדבר משפיע עלינו? במאמר תיאורטי משותף, "How does Media Coverage Affect Corporate Disclosures?", ד"ר אלישיב וידמן מבית הספר בשיתוף עם פרופ' ביאטריס מיכאלי מ-University of California, בוחנים את אופן ההשפעה של נטיות הסיקור התקשורתי על המידע שחברות בוחרות לחשוף.

אמור לי מאיפה אתה ואנבא כיצד תפתור בעיות? על הקשר בין תרבות להצלחה בפתרון בעיות.

ד"ר שרון אריאלי חברת סגל חדשה בהתמחות של אסטרטגיה ועוסקת בפרויקט מחקר משותף עם פרופסור לילך שגיב מהמחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר, אשר עתיד להתפרסם בכתב העת Journal of Experimental Psychology General. בנושא: אמור לי מאיפה אתה ואנבא כיצד תפתור בעיות? על הקשר בין תרבות להצלחה בפתרון בעיות.

עמודים