ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מרץ 2023
 

ידיעון יולי 2017

 
בית הספר למנהל עסקים
ארגון הבוגרים   יולי 2017
האוניברסיטה העברית
הידיעון החודשי של בוגרי מנהל עסקים
הדרך להתעדכן, לעדכן ולחזק את הקשר עם בית הספר וקהילת הבוגרים
דבר הארגון
 

שנת הלימודים האקדמית מסתיימת ואנו מבקשים לאחל לכל הסטודנטים הצלחה רבה במבחנים ולבוגרים הטריים והנרגשים, שקיבלו במהלך השבועיים האחרונים את תעודות הגמר שלהם, הגשמה והשתלבות מהירה במקומות עבודה מאתגרים ומרתקים.

בוגרים ותיקים המעוניינים לקלוט בוגרים צעירים לעבודה מוזמנים לפנות אלינו על מנת לפרסם את המידע בלוח המשרות של בית הספר.

אנו מזכירים לכם כי כחלק ממאמצינו ליצור קהילה שיתופית, הנכם מוזמנים להגיב באתר הבוגרים על הכתבות השונות, להציע הצעות ולהעלות בקשות להרצאות בנושאים המעניינים אתכם.

ארגון הבוגרים

bsbogrim@mail.huji.ac.il

דבר הדיקן
 
פרופ צבי וינר

שוק הון הוא תנאי הכרחי לפיתוח כלכלה מודרנית. ככל ששוק ההון יעיל, נזיל ונגיש לחברות ישנה אפשרות למשקיעים לבנות תיק השקעות מפוזר ולחברות לגייס כספים לפרויקטים עסקיים.

שוק ההון הישראלי סבל במשך מספר שנים מירידה משמעותית בנזילות ובבריחת חברות מהבורסה. התופעה הזאת מהווה סימן אזהרה לעתיד הכלכלי של ישראל. לאחרונה התחילו להופיע סימנים ראשונים לשיפור מצבו של שוק ההון הציבורי וגיוסים חדשים של חברות (בעיקר חוב). לאור זאת, שמחתי לקרוא את הכתבה השבוע על פתיחת חברה חדשה בתחום גיוס הון על ידי אחד מבוגרינו, עומרי לוי וכנראה שגם בוגר נוסף שלנו בשם רועי האוזר יהיה מעורב בחברה. אני מברך את עומרי ומאחל לו הצלחה רבה. ביוזמה החדשה שלו.

לחצו לקריאת הכתבה

מהנעשה בבית הספר
 
ביל מקדרמוט

בתאריך 25.6.17 התקיימה הרצאה בנושא: "How to identify tomorrow's successful startups? Methodology and Empirical Evidence" , עם המרצה האורח פרופ' Steve Kaplan מאוניברסיטת שיקגו, Booth School of Business. פרופ' קפלן הוא מבכירי הכלכלנים העוסקים בתחום המימון באוניברסיטת שיקגו. מחקריו מתמקדים, מזה קרוב לשלושים שנה, בקרנות הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות וכן בנושא שכר מנהלים.

פרופ' סטיב קפלן דיבר על מתודולוגיה לזיהוי חברות הזנק מוצלחות. המתודולוגיה מבוססת על סדרה שיטתית של שאלות שנועדו לברר את היתרון התחרותי של המיזם, את הביקוש העתידי למוצר, את נגישות הצרכנים ועוד. פרופ' קפלן תיאר גם איך המתודולוגיה יושמה במיזמים של תלמידי מנהל עסקים בשיקגו שחלקם כבר הגיעו למכירות ושווי גבוהים ביותר.

לצפייה במצגת

לתמונות לחץ כאן

בית הספר בעיתונות
 
פרופ' יוג'ין קנדל

ראיון עם פרופ' יוג'ין קנדל, דה מרקר

מה משותף להיי-טקיסט, פחח רכב ופקידת בנק?

עוסקים במתמטיקה, מחשבים וארכיטקטורה? יש לכם עתיד תעסוקתי טוב. אתם בעסקי האדמיניסטרציה, העיצוב והתקשורת? ובכן, כדאי שתשקלו הסבה מקצועית. האם זה אפשרי? שאלה מצוינת.

לקריאת הכתבה לחץ כאן

 
 
דר שי הראל

ראיון עם ד"ר שי הראל, דה מרקר

איך מימנו הביטלס את פיתוח מכשירי הסי.טי

חברת התקליטים של הביטלס, EMI, השקיעה את הרווחים בפיתוח טכנולוגיה חדשנית שהולידה את מכשיר הסי.טי הרפואי. אלא שבמעבר מעסקי המוזיקה אל תחום הרפואה משהו השתבש.

ד"ר שי הראל: "יזמים מרגישים שהם מביאים לשוק בשורה, אך בדרך כלל חסרים להם הידע, המשאבים והיכולות שיובילו להצלחת הטכנולוגיה "

לקריאת הכתבה לחץ כאן

חדשות מהעולם האקדמי
 
דר לב מוצ'ניק

ד"ר לב מוצ'ניק

ד"ר לב מוצ'ניק הוא בין החוקרים שהוכרזו כפורצי הדרך בישראל. ד"ר מוצ'ניק עסק במחקר באוניברסיטת ניו יורק בפקולטה למנהל עסקים בשנים 2008–2012 וקיבל תואר דוקטור בפיזיקה מאוניברסיטת בר אילן. תחום ההתמחות שלו הוא איסוף וניתוח מאגרי מידע גדולים המייצגים מערכות חברתיות גדולות, תוך שילוב מתודולוגיות ממדעי החברה, ממדעי המחשב ומפיזיקה.

לדבריו: "התפתחות של טכנולוגיות תקשורת וחדירתן המואצת לחיי היום יום שלנו גרמה להיווצרות של רשתות חברתיות מקוונות. יכולת הרשתות האלו להפיץ מידע ביעילות, הובילה לכך שהן הפכו להיות יעד מרכזי להפצה של תכנים על ידי ארגונים פוליטיים, חברות שיווק ומדיה מסורתית.

מחקרים רבים עסקו בשאלה כיצד מיקומם של המשתמשים ברשת יכול לקבוע את מידת ההשפעה שלהם על חבריהם וזרימת התכנים ברשת כולה. מצד שני, ברור שהרשת קובעת את התכנים אליהם כל אחד מהמשתמשים נחשף. לתובנות של תהליכי רשת יש שימושים רבים הכוללים בין היתר, איתור של משתמשים בעלי השפעה, זיהוי מגמות והתערבות (האצה או דיכוי) בהתפשטות של תכנים ושינוים של התנהגות של הצרכנים.

במחקר שפורסם בכתב העת Network Science, אנחנו חוקרים איך התפתחות רשת חברתית קשורה להתפתחות תחומי העניין של המשתמשים שלה. מסתבר שהקשרים בין המשתמשים לא מתווספים באופן ספורדי – באזורים שונים ברשת, כפי שמקובל לחשוב. מצאנו ששינוים במבנה הרשת מתרחשים בהתפרצויות אינטנסיביות אך קצרות. השינויים הנמרצים האלה מרוכזים באזורי רשת קטנים וגורמים לעליה חדה בצפיפות הרשת באזור הנגוע. יתר על כן, משתמשי הרשת הנמצאים באזור הפעיל משנים את תחומי העניין שלהם והופכים להיות דומים אחד לשני.
הממצאים האלה עוזרים להבין את התהליכים השולטים בהיווצרות הקהילות ואת זרימת האינפורמציה ברשת."

להמשך קריאה לחצו כאן.

בוגרת שכדאי להכיר
 
אריק צ'רניארק

ד"ר דורית ביטר

ד"ר דורית ביטר, לאחרונה קיבלה תואר דוקטור בתחום ההתנהגות הארגונית. דורית מכהנת כמנהלת תוכנה בכירה בתעשיית ההיי טק ומצליחה לשלב קריירה עסקית וקריירה אקדמית. היא עוסקת בפיתוח עסקי ובעלת ניסיון עשיר בהקמה ובניהול של צוותים גלובליים גדולים בתחומי המו"פ של תוכנה, מסירת פרויקטים, שינוי עסקי וארגוני במגוון טכנולוגיות ותעשיות.

לקריאה לחצו כאן.

ברכות ואיחולים
 
ברכות ואיחולים

בחודש יוני התברך בית הספר בחמישה חוקרים אשר קיבלו תואר דוקטור. אנו מאחלים להם הצלחה ומודים למנחים המסורים שלהם.

אנדריי אלסטר - אמור לי מה חשוב לך ואומר לך מה אתה רואה: השפעתם של ערכים אישיים על הטיות תפיסה. בהדרכת פרופ' לילך שגיב

דורית ביטר - מחסומים העומדים בפני מנהלים המעודדים את העובדים שלהם לדבר. בהדרכת פרופ' אבי קלוגר

קרן חדד-ליבוביץ - דינמיקות של התלבטות, אימוץ ודחייה בתהליך קבלת החלטות קנייה. בהדרכת פרופ' יעקב גולדנברג, ד"ר דניאל שפירא

יונת צוובנר - אנו נראים כשמנו: התגלמות סטראוטיפים של שמות במראה פנים. בהדרכת פרופ' יעקב גולדנברג

תמי רובל-ליפשיץ - יחסי כוח לעומת שוויון: השלכות על ביצוע יצירתי, תהליכים רגשיים ופרקטיקות ניהוליות. בהדרכת פרופ' לילך שגיב

ברכות חמות לפרופ' ניקול אדלר על העלאה לדרגת פרופסור מן המניין.

ברכות חמות לד"ר ליאור אמסלם על זכייה באות הצטיינות בהוראה למורים במסלול המקביל

ברכות חמות לד"ר לב מו'צניק על זכייתו בBest Paper Award in Network Science

 
Facebook   LinkedIn   YouTube   Facebook
 
להסרה מרשימת התפוצה | לעדכון פרטים