ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מרץ 2023
 

ידיעון יוני 2017

 
בית הספר למנהל עסקים
ארגון הבוגרים   יוני 2017
האוניברסיטה העברית
הידיעון החודשי של בוגרי מנהל עסקים
הדרך להתעדכן, לעדכן ולחזק את הקשר עם בית הספר וקהילת הבוגרים
דבר הארגון
 

נמשכת ההרשמה ללימודי התואר השני MBA בבית הספר. יום פתוח לתואר שני יתקיים בקמפוס הר הצופים ביום שני 5/6/2017. ניתן לפגוש את ראש החוג לתואר שני ומנהלי התכניות השונות בין השעות 12:30 – 14:00 - הנכם מוזמנים.

אנו מאמינים כי במקביל להיותנו מוסד אקדמי מוביל, מוטלת עלינו האחריות להיות רגישים לצרכי התעשייה והסטודנטים שלנו ועל כן אנו שמחים להודיע על התמחות MBA חדשה – התמחות לתואר שני באנליטיקה ומסדי נתונים גדולים - Big Data Analytics.

ההתמחות מיועדת לתלמידים ולתלמידות בעלי רקע כמותי חזק (מלימודי המחשב, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מנהל עסקים או כלכלה) המעוניינים ללמוד כיצד להשתמש בכלים אנליטיים לקבלת החלטות בארגונים, ולשמש כחוליה המקשרת בין אנשי הניהול לאנשי המיחשוב בארגונים.

התמחות זו מצטרפת להתמחות הייחודית בניהול ביו רפואי BioMED ולשאר ההתמחויות הוותיקות במימון ובנקאות, אסטרטגיה ויזמות, שיווק, התנהגות ארגונית ועוד.

אנו מזכירים לכם כי כחלק ממאמצינו ליצור קהילה שיתופית, הנכם מוזמנים להגיב באתר הבוגרים על הכתבות השונות, להציע הצעות ולהעלות בקשות להרצאות בנושאים המעניינים אתכם.

בנוסף, תוכלו למצוא באתר בית הספר לינק ללוח משרות, מאגר המשרות הכי שוות שאנו מוצאים עבורכם. אתם גם מוזמנים לשלוח למייל שלנו משרות חדשות ואנחנו נפרסם אותן.

ארגון הבוגרים

bsbogrim@mail.huji.ac.il

דבר הדיקן
 
פרופ צבי וינר

לאחרונה תפסה את עיני כתבה מעניינת בנושא "מגדל נגד סלינגר – מחלוקת סביב תקנות ההון העצמי בחברות הביטוח" (רצ"ב).

מוסדות פיננסיים נדרשים כיום להחזיק הון עצמי. הנימוק הוא ברור: למשל במקרה של משבר, היינו מצפים שבנק יהיה איתן מספיק ויוכל לעבור את המשבר ללא פגיעה בפקדונות של כל אחד ואחת מאיתנו. תפקידו של הרגולטור לוודא ולפקח שאכן מוסדות פיננסיים הם איתנים.

בשנים האחרונות, גם חברות הביטוח הפכו להיות שחקן משמעותי ביותר בשוק ההון ולכן הרגולטור מבקש להשית עליהם את הדרישות להון עצמי המקובלות בעולם ונקראות Solvency 2.

לפי הכתבה המצורפת, בעוד מרבית חברות הביטוח מתיישרות עם הדרישה, לא כך הדבר עם חברת הביטוח מגדל, אשר מציעה פתרון אחר.

לאחרונה התקיימו בוועדת הכספים של הכנסת שורה של דיונים בנושא ההון העצמי של מוסדות פיננסיים הפועלים במשק הישראלי, וראוי היה בעיני שההחלטה בנושא תתקבל לאחר התייעצות וקבלת חוות דעת של אנשי מקצוע ואקדמיה המתמחים בתחום של ניהול סיכונים פיננסיים.

אירועים קרובים
 
How to identify tomorrow's successful startups? Methodology and Empirical Evidence

25.6.17

הרצאה קרובה בנושא: "How to identify tomorrow's successful startups? Methodology and Empirical Evidence", עם מרצה אורח פרופ' Steve Kaplan, אוניברסיטת שיקגו, Booth School of Business. פרופ' קפלן הוא מבכירי הכלכלנים העוסקים בתחום המימון באוניברסיטת שיקגו. מחקריו מתמקדים, מזה קרוב לשלושים שנה, בקרנות הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות וכן בנושא שכר מנהלים.

להרשמה ופרטים נוספים לחץ כאן.

מהנעשה בבית הספר
 
ביל מקדרמוט

Winners Dream - הרצאה מאת מנכ"ל SAP העולמית

במסגרת סדרת המפגשים "פגוש את המנכ"ל" ארחנו ב - 25.5.2017 את מר ביל מקדרמוט, מנכ"ל SAP העולמית. פרופ' ניראון חשאי, ראש מרכז אספר ליזמות וחדשנות ראיין את מר מקדרמוט המנהל חברה שבה מועסקים כ - 85,000 עובדים בכל רחבי העולם והמחזור השנתי שלה ב- 2016 היה 22 מיליארד דולר.

מקדרמוט שיתף את סיפור עלייתו ממנהל של חנות Deli קטנה בלונג איילנד למנהל בכיר בחברות כגון זירוקס ועד לתפקידו הנוכחי כמנכ"ל סאפ העולמית עם הנוכחים. המפגש בין פרופ' חשאי ומר מקדרמוט, שהיה מלא ההשראה, הסתיים בחלוקת עותקים חתומים של רב המכר של מר מקדרמוט "חלום המנצחים" לסטודנטים ולבוגרים שנכחו באירוע.

לתמונות מהאירוע לחץ כאן.

 
 
חוקרים ישראלים וערביים משתפים פעולה בבית הספר למנהל עסקים INSEAD

חוקרים ישראלים וערביים משתפים פעולה בבית הספר למנהל עסקים INSEAD

מרכז אספר ליזמות וחדשנות בביה"ס יזם לאחרונה שיתוף פעולה ייחודי בין חוקרים ישראליים וערביים בתחומי היזמות והאסטרטגיה. בין היתר הגיעו לסדנה חוקרים מסוריה, אירן, טורקיה, מצרים, תוניסיה, מרוקו ואלג'יריה. במסגרת שיתוף הפעולה, התקיימה סדנה בת יומיים בבית הספר למנהל עסקים INSEAD בפונטנבלו שבצרפת, בה השתתפו מספר נציגים בכירים מבית הספר ביניהם: פרופ' שאול אורג, ד"ר מיקי אייזנמן, פרופ' תמר זילבר ופרופ' ניראון חשאי.

בסדנה צוותו זוגות של חוקרים ישראליים וערביים לקבוצת עבודה משותפות שמטרתן לבצע מחקר משותף בנושאים הקשורים לרוב ליזמות במזרח התיכון. בין המחקרים עליהם שוקדים החוקרים בימים אלו ניתן למנות: מחקר על יזמות נשים במזרח התיכון, מחקר על ההשפעה של בעלות מיעוטים על חברות קטנות ומחקר על שילוב הפליטים הסוריים באירופה באמצעות יזמות.

לחצו לכתבה על המפגש שפורסם ב-Times of Israel.

 
 
סמינר שטח לימודי

סמינר שטח לימודי

בית הספר, אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה ומרכז מילקן לחדשנות במכון ירושלים למחקרי מדיניות שיתפו פעולה במטרה לערוך סמינר שטח לימודי אודות חדשנות גלובלית.

התנאי המקדים עבור המשתתפים בסמינר השטח היה השתתפות פעילה בקורס של פרופ' גלן יאגו בנושא חידושים פיננסים, הם עברו תהליך מיון ולקראת הנסיעה כולם עברו הכנה מתאימה.

המשתתפים שהו בברקלי, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס וסן דיאגו ונפגשו, למדו והחליפו רעיונות עם אנשי עסקים, אנשי ממשל, אקדמיה, אנשים מהמגזר הטכנולוגי ומובילי דעה.

במהלך הסמינר הייתה התייחסות לאתגרים גלובליים בתחומים של מזון, מים, אנרגיה, בריאות וביטחון באינטרנט. האתגרים הגלובליים הללו נבחנו תוך בחינה של השפעתם על ישראל, קליפורניה ומדינות מתפתחות.

ראוי לציין שבשנת 2014, נחתם מסמך הבנות בין ממשלת ישראל ומדינת קליפורניה להגברת שת"פ בכמה מוקדים עיקריים: מים, בריאות, התייעלות אנרגטית, סייבר, אגרוטכנולוגיה. כמו כן, במרץ 2017 נחתם הסכם המשך בין הרשות לחדשנות לבין קליפורניה לפעול בשת"פ בנושאים חדשניים טכנולוגיים.

חדשות מהעולם האקדמי
 
פרופ אבי קלוגר

פרופ' אבי קלוגר

פרופ' אבי קלוגר הוא פרופסור להתנהגות ארגונית בבית הספר למנהל עסקים .מחקרו האחרון עוסק בשאלה: כיצד לשנות את העמדה של בן השיח מבלי להביע את עמדתך?

אנשי מכירות ולקוחות, פוליטיקאים ועיתונאים, ילדים עם הורים, הורים עם ילדים, בני זוג – כולם מנסים מפעם לפעם לשנות את דעותיהם של בני השיח שלהם. עם זאת, ניסיונות שכנוע גורמים, פעמים רבות, ל"אפקט הבומרנג" - האדם אותו מנסים לשכנע מתבצר בעמדותיו הראשוניות ואף מקצין אותן. במחקר במעבדה שלנו בבית הספר למנהל עסקים, הראינו שרק הקשבה (עם קשב רב, ניסיון להבין את השני, והשהיית השיפוטיות) גורמות למדבר לזהות בעצמו שיקולים נגד עמדתו הראשונית וכתוצאה מכך למתן את עמדתו. הראינו את השפעת ההקשבה על מתינות העמדות, כשתלמידי מנהל עסקים דיברו על התאמתם לניהול (הם ראו גם מדוע אינם מתאימים לניהול), גם כשהם דיברו על החזרת גופות מחבלים לבני משפחותיהם (גם ימנים וגם שמאלנים נהיו מתונים יותר), וגם כשדיברו על נושא לא מוכר (הטלת מס על ג'אנק פוד). המחקר המלא באנגלית מצורף לידיעה.

לאחרונה שחזרנו ממצאים אלה לגבי עמדות עובדים כלפי המנהל שלהם. הראינו שעובדים שנשלחו להכשרה בת 6 שעות באמצעות "מעגלי הקשבה" פיתחו עמדות מתונות יותר בהשוואה לעובדים שנשלחו להכשרה בת אותו זמן בנושא העצמה אישית. החשיבות של הקשבה לניהול צוותים לא פוסחת על חברות ענק כגון גוגל. לאחרונה השתתפתי בכינוס של מנהלים בכירים של חברת ביטוח אירופית רב לאומית המעסיקה 17,000 עובדים. המנהל הבכיר שכינס את המפגש הציג אתגר לחברה ללמוד מהקיצוניות העולה בפוליטיקה העולמית ולהבין שהיא תוצאה של כשל של בעלי משרות בכירות להקשיב לאזרחים וללקוחות. החברה החליטה להפוך את ההקשבה לכלי אסטרטגי ובכך, להשיא ערך למבוטחים וללקוחות שלה. החברה החליטה על מהלך טכנולוגי ואישי. בהיבט הטכנולוגי הם שואפים לאסוף מידע מרשתות חברתיות כדי ללמוד מה באמת הלקוחות חושבים ורוצים ובהיבט האישי, המנהלים הבכירים הכירו בכך שהם צריכים ללמוד לשפר את ההקשבה שלהם לעובדים, לבעלי העניין, וגם בבית, וכי האתגר הזה גדול. בתפיסתם, הצלחה בהקשבה גם תבטיח את המשך שגשוג החברה וגם תתרום למיתון הקיצוניות בחברה. מחקרי המעבדה שלנו מצביעים שלחלומות האלה יש בסיס.

צוות המחקר שלנו ישמח לשתף פעולה ולבדוק גם בארגונים שבהם עובדים הבוגרים את השפעות ההקשבה (והדרכת הקשבה) על יצירת מתינות, שביעות רצון, הגברת יצירתיות ועוד.

לקריאת המאמר לחצו כאן.

בוגר שכדאי להכיר
 
אריק צ'רניארק

אריק צ'רניארק

פגשנו את אריק צ'רניארק, בוגר תכנית אקזקיוטיב פיינאנס EMBAF3, יזם סדרתי, ממייסדי מטאקפה וסופרסוניק, בוגר "תלפיות" ועכשיו גם סופר. בראיון שיתף אותנו צ'רניאק בנקודת המבט שלו על יזמות ויזמים צעירים בתחילת דרכם, על לימודים, כתיבת ספרים ועוד.

לקריאה לחצו כאן.

ברכות ואיחולים
 
ברכות ואיחולים

ברכות לד"ר שי הראל על מינויו בבית הספר כחבר סגל במסלול הנלווה!

 
Facebook   LinkedIn   YouTube   Facebook
 
להסרה מרשימת התפוצה | לעדכון פרטים