ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מרץ 2023
 

ידיעון יוני 2018

 
בית הספר למנהל עסקים
ארגון הבוגרים   יוני 2018
האוניברסיטה העברית
הידיעון החודשי של בוגרי מנהל עסקים
הדרך להתעדכן, לעדכן ולחזק את הקשר עם בית הספר וקהילת הבוגרים
דבר הארגון
 

בוגרים יקרים,

השנה קרובה לסיום ואפשר כבר להריח את חופשת הקיץ באוויר. אבל רגע לפני....אנחנו מזמינים אתכם להרחיב את הדעת במספר הרצאות וכנס אחד שסגל בית הספר יקיים בחודשים יוני-יולי, עם דגש על התחום הפיננסי. פרטים בהמשך הגיליון.

אנו גאים להיות חלק מהאוניברסיטה העברית שדורגה בין מאה האוניברסיטאות המובילות בעולם בדרוג הטיימס. דרוג יוקרתי זה מתבסס על סקר שנערך בקרב יותר מעשרת אלפים אקדמאים מ-138 מדינות ומעיד על המצוינות האקדמית של המוסד.

לקריאה לחצו כאן.

אנו ממשיכים לפרסם עבורכם באתר בית הספר ובדף הפייסבוק משרות שאנו מוצאים עבורכם. אתם גם מוזמנים לשלוח למייל שלנו משרות חדשות ואנחנו נפרסם אותן.

ארגון הבוגרים

bsbogrim@mail.huji.ac.il

אירועים והרצאות חודשים יוני-יולי
 
Risk

5.6.18

יום שלישי, הרצאת אורח מחו"ל Daniel Wagner, מנכ"ל Country Risk Solution בנושא: Managing Country Risk - how to conduct risk analysis, אולם 2111, מנהל עסקים בשעה 18:30.

להרשמה ופרטים נוספים על המרצה לחץ כאן.

 
 
Bull Markets

14.6.18

יום חמישי, הרצאת אורח מחו"ל עם Andrew Left- Citron Research, מומחה עולמי לעסקאות SHORT. הדו"ח שלו על חברת Valeant Pharmaceuticals גרם לקריסה במחיר המניה של החברה והפסד של יותר מ -3 מיליארד דולר לביל אקמן. על פי ניתוח של וול סטריט ג'ורנל של 111 short-sale של Citron, שנמשכו בין השנים 2001 ל -2014, נרשמה ירידה ממוצעת של 42% במחירי המניות בשנה לאחר פרסום הדו"ח Left. מבין המניות הללו, 90 היו נמוכות יותר שנה לאחר מכן, בעוד ש -21 עלו, על פי נתוני S & P Capital IQ.

להרשמה ופרטים נוספים על המרצה לחץ כאן.

 
 
Summer Finance and Accounting

15-17.7.18

כנס בינלאומי: Summer Finance and Accounting Conference.

בכנס בראשותו של פרופ' רוני מיכאלי יוצגו עבודות של חוקרים מובילים מכל העולם.

להרשמה ולתכנית הכנס ורשימת המרצים לחץ כאן.

מהנעשה בבית הספר
 
יזמים צעירים

בית הספר אירח את תחרות הגמר של יזמים צעירים ישראל - אזור ירושלים, שהתקיימה ביום חמישי 17.5 באוניברסיטה העברית. התלמידים הקימו דוכנים והציגו את מוצריהם בפני המבקרים. פאנל שופטים מעולם העסקים והאקדמיה. בחר את הקבוצה המצטיינת ובמקום הראשון זכתה קבוצה מביה"ס רעות עם המוצר- Back to Bag - משענת גב אורטופדית! הקבוצה תייצג את אזור ירושלים בתחרות הארצית בתאריך 6.6.18

כיבדו בנוכחותם את האירוע:

יעל חן, מנכ"לית יזמים צעירים; תמי האוספטר, סמנ"כלית יזמים צעירים; חיים קופנס, שותף ב; JVP פרופ' יונתן קורנבלוט, פרופסור למנהל עסקים; איתי שטראוס, מנכ"ל Airscort ; ריהאם ג'אבר, מנהלת שלוחת מט"י מגזר ערבי; אתי שטרן, ראש קמפוס טל המרכז האקדמי לב; אוהד גאל דור, מנהל המעבדה הביוכימית בבית החולים אלי"ן; אביה לייבמן, מייסדת ושותפה בחברת Proofiger וארז ארבל, מהנדס אוטומציה.

חדשות מהעולם האקדמי
 
שרון אריאלי

ד"ר שרון אריאלי חברת סגל חדשה בהתמחות של אסטרטגיה ועוסקת בפרויקט מחקר משותף עם פרופסור לילך שגיב מהמחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר, אשר עתיד להתפרסם בכתב העת Journal of Experimental Psychology General. בנושא: אמור לי מאיפה אתה ואנבא כיצד תפתור בעיות? על הקשר בין תרבות להצלחה בפתרון בעיות.

לקריאת המאמר לחצו כאן.

בית הספר בעיתונות
 
שרון אריאלי

פרופ' יוג'ין קנדל, שהיה יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה וכיום משמש ראש עמותת סטארט-אפ ניישן סנטרל, אמר: "אחת הבעיות שלנו היום היא שאנחנו לא בטוחים שבעוד עשור יהיה לנו את אותו יתרון טכנולוגי ברמת הידע והמצוינות כמו שהיו לנו בעשור הקודם. המדינה לא שואלת את עצמה עדיין מהם מוקדי הידע שצריך לפתח כדי לענות על אתגרים שאנחנו עוד לא יודעים מהם.

להמשך קריאת המאמר בעיתון TheMarker

בוגר שכדאי להכיר
 
גדניאל שנער

רו"ח ניסן כספי

רו"ח ניסן כספי, מייסד ומנכ"ל חברת גלובל פאור, חברה העוסקת בייזום ובפיתוח פרויקטים בענפי התשתיות בכלל ובתחומי האנרגיה בפרט. כיהן כדירקטור במספר חברות ציבוריות הנסחרות הן בבורסת ת"א והן בבורסת ה NASDAQ וכיו"ר ודירקטור במספר חברות ממשלתיות. כמו כן, היה מעורב במספר פרויקטים של תשתיות גדולים, ביניהם פיתוח ומימון אחד ממתקני ההתפלה הגדולים בישראל, כביש אגרה ופרויקטים חלוציים נוספים בישראל. רו"ח ניסן כספי כיהן כמרצה לחשבונאות באוניברסיטה העברית בירושלים במשך כ- 17 שנים, בעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) מהאוניברסיטה העברית ורו"ח מוסמך. בשיחה עמנו סיפר לנו על היוזמה והתעוזה שלו.

לקריאה לחצו כאן.

ברכות ואיחולים
 
ברכות ואיחולים

חסן איסמעיל בעל תואר שני בכלכלה פיננסית מהאוניברסיטה העברית, מונה ע"י החשב הכללי רוני חזקיהו לסגן בכיר לחשב הכללי הממונה על תחום הביקורת ועל ביצוע תקציב המדינה ביחידות החשבות והכספים של משרדי הממשלה ובמטה אגף החשבים.

חגית שני בעלת תואר שני בהצטיינות במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, מונתה ע"י החשב הכללי לסגנית בכירה לחשב הכללי הממונה על המשרדים הכלכליים ביניהם: תחומי התעשיה, התעסוקה, התקשרות התיירות, החקלאות והתרבות.

 
Facebook   LinkedIn   YouTube   Facebook
 
להסרה מרשימת התפוצה | לעדכון פרטים