ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מרץ 2023
 

ידיעון ינואר 2018

 
בית הספר למנהל עסקים
ארגון הבוגרים   ינואר 2018
האוניברסיטה העברית
הידיעון החודשי של בוגרי מנהל עסקים
הדרך להתעדכן, לעדכן ולחזק את הקשר עם בית הספר וקהילת הבוגרים
דבר הארגון
 

בוגרים נכבדים,

במהלך חודש דצמבר, התקיימו בהצלחה מספר כנסים בינלאומיים: רכבים אוטונומיים, שיווק בישראל, יזמות ואסטרטגיה (במסגרת ההרצאה השנתית של מרכז אספר ליזמות ולאסטרטגיה).

בית הספר למנהל עסקים ממשיך לשמור על רלוונטיות ולהתאים את התכנים של ההרצאות לקהל בוגריו בהתאם לצרכי המשק.

אנו שמחים לעדכן כי תכנית המנטורים לשנת תשע"ח יצאה לדרך. כ-60 בוגרים ובוגרות צעירים, סטודנטים וסטודנטיות לקראת סיום לימודיהם שודכו לבוגרים ובוגרות מובילים/ות, שילוו אותם/ן בתחילת דרכם המקצועית. זאת הזדמנות טובה להודות למנטורים ולאחל הצלחה לבוגרים שהשתלבו בתהליך.

במסגרת שיתופי הפעולה שלנו הנכם מוזמנים להירשם לכנס ourcrowd ללא תשלום. רצ"ב קישור להרשמה http://summit.ourcrowd.com

וכמו תמיד אתם מוזמנים להציע הצעות ולהעלות בקשות להרצאות בנושאים המעניינים אתכם.

לעשות לדף הפייסבוק של בוגרי בית הספר לייק ולקבל עדכונים בזמן אמת על הרצאות כנסים והצעות עבודה מעניינות.

בברכה,

ארגון הבוגרים

bsbogrim@mail.huji.ac.il

דבר הדיקן
 
פרופ צבי וינר

במשך שנים ארוכות חברת "טבע" זוהתה עם תעשיית ההייטק הישראלית והצליחה לגדול מחברה של תרופות גנריות קטנה לאחת מחברות הפארמה הגדולות והמובילות בעולם.

ההתפתחות של "טבע" התבססה על מהלך של מיזוגים ורכישות תוך הסתמכות על גיוסי חוב רבים מהלך שהסתיים באופן צורם. כתוצאה מכך, התחלפו כמה וכמה מנהלים, המשקיעים הפסידו יותר מ 200 מיליארד ₪, אלפי אנשים יאבדו את עבודתם במדינות רבות ותעשיית הפארמה הישראלית תספוג מכה קשה.

עם כל הצער שבעניין, זה לא הזמן לתת עצות למנהלים לשעבר אלא יש לחשוב על העתיד של החברה, עובדיה וכל התעשייה. לישראל יש פוטנציאל רב המבוסס על מחקר אקדמי, מערכת רפואית מודרנית והתמחות בטכנולוגיה. האזור הבולט בתחום ה Life Science הוא ירושלים עם חברות הזנק רבות, מעבדות, אוניברסיטה ובתי חולים. יהיה צורך לחשוב מחדש ולהגדיר מסלול ליציאה מהמשבר כאשר המערכת של ההשכלה הגבוהה יכולה להיות נדבך חשוב בתחום זה. בהמשך תוכלו לקרוא על אחת היוזמות המעניינות של בית הספר למנהל עסקים בשנתיים האחרונות - מסלול MBA עם התמחות בביומד. אני מקווה שחלק ניכר מהאנשים ומהרעיונות שנפגעו מהמשבר יוכלו למצוא מסלול חדש והתפתחות אישית ועסקית המבוססת על תכנית הלימודים הזו.

אני מאחל לכולכם שנה אזרחית טובה.

מהנעשה בבית הספר
 
הרצאות ינואר 2018

הרצאות ינואר 2018

8.1.18 הנכם מוזמנים להרצאה של מולי אדן בנושא " העולם האקספוננציאלי והאם נוחלף על ידי רובוטים". מר מולי אדן, מנכ"ל אינטל ישראל לשעבר, ידבר על השפעתם של רובוטים על החברה.

לפרטים ורשמה לחצו כאן

16.1.18 הרצאתו של Prof. Leonard Fuld, ישיבה יוניברסיטי ניו יורק בנושא: "Tax Principles". לפרטים והרשמה לחצו כאן

 
 
אגודת הסטודנטים מנהל עסקים

פעילות אגודת הסטודנטים של בית הספר

אגודת הסטודנטים של מנהל עסקים וחשבונאות מרעננת את מגזין ה"ביזון".

הנכם מוזמנים להיות מעורבים בכתיבת התכנים שלו ולספר לנו על העסק שלכם, לחלוק עם הסטודנטים הצעירים את חכמת החיים שצברתם, להציע רעיון לכתבה אקטואלית או דבר אחר שמקומו בעיתון.

נשמח אם תבחרו לקחת חלק בעיתון.

תגובות ניתן לשלוח שירות למייל yor.bsj@mail.huji.ac.il

 
 
ההרצאה השנתית בחסות מרכז אספר ליזמות ולחדשנות

"דמו דיי"

ב"דמו דיי" שהתקיים בחודש דצמבר 2017 הוצגו למשקיעים רעיונות מבריקים של צוותי סטודנטים של האוניברסיטה. מדובר באירוע סיום השנה של מרכז היזמות ובמהלכו הציגו ארבעה סטרטאפים של סטודנטים ועוד סטרטאפ אחד של בוגרי האוניברסיטה, שכולם קמו השנה במסגרת המחזור השני של תכנית האינקובציה של מרכז היזמות. הסטרטאפים עוסקים בתחומים מגוונים: מערכת לרכבים שתוכל לאבחן פציעות טראומה בדיוק חסר תקדים ובזמן אמת; מערכת להגברת מכירות ביטוח באמצעות אלגוריתמיקה של עיבוד טקסט וקול; מערכת לרכישת רישיונות לשימוש במוזיקה עבור משרדי פרסום; מערכת שיתוף מידע בזמן אמת בין עובדים בארגונים גדולים, שיודעת לזהות את פיסות המידע הרלוונטיות לכל עובד בזמן הנכון עבורו; ועגלת קניות שמזהה כל מוצר שנכנס אליה ומאפשרת לשלם דרך הסמארטפון ולצאת מהחנות ללא תורים וללא קופות.

הערב נחתם בהדגמה חיה ומוצלחת של עגלת הקניות החכמה, בנוכחות יו"ר אחת מרשתות הסופרמרקט הגדולות בישראל.

ארבעה סטרטאפים מהמחזור הראשון כבר גייסו השקעות, וסטודנטים ובוגרי בית הספר מוזמנים להירשם לתכניות האינקובציה דרך אתר מרכז היזמות.

לחצו לאלבום הארוע

 
 
Our Generation Speaks

פרויקט חד פעמי

הנכם מוזמנים להירשם לתכנית יזמות ייחודית בשם Our Generation Speaks, אשר מתקיימת בבוסטון, מסצ'וסטס (ארה"ב)

OGS בוחרים כל שנה כ-28 ישראלים ופלסטינים יוצאי דופן, עם חשיבה יזמית ו\או נסיון מנהיגותי. הנבחרים יגיעו לבוסטון לכשלושה חודשים במימון מלא ע"מ להקים סטארטאפים יחד.

- במסגרת התכנית (אחרי כשני מחזורים), נבנו כ-7 חברות, כל אחת קיבלה מענק.

- משתתפי התכנית זוכים גם למנטורינג אישי ממנכ"לים שחלקם מובילים Fortune 500 companies.

- המשתתפים יקבלו הזדמנות להיות חלק מתוכנית אקדמית תפורה לEntrepreneurship באוניברסיטת ברנדייס באוניברסיטת הלר, אחד מעשר בתי הספר הטובים ביותר למדיניות חברתית בארה"ב.

- השותפים העיקריים של OGS הם אוניברסיטת Brandeis והאקסלרטור MassChallenge האקסלרטור הגדול בעולם.

ההרשמה פתוחה ומסתיימת ב-7 בינואר. www.ogspeaks.com

חדשות אקדמיות
 
MBA למנהלים במימון נדל"ן

חדש: MBA למנהלים במימון נדל"ן והכשרה כשמאי מקרקעין

בית הספר למנהל עסקים יפתח בתחילת חודש פברואר 2018 תכנית מנהלים במימון נדל"ן והכשרה כשמאי מקרקעין. בין התכנים הנלמדים בתכנית - מימון נדל"ן, הערכות שווי בנדל"ן, ניהול סיכונים בנדל"ן, ניירות ערך ומכשירים פיננסים בנדל"ן, מכרזים, פרויקטים והשקעות בנדל"ן, דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעין, הנדסה אזרחית ותכנון עירוני. הלומדים בתכנית יעברו קורסי הכנה מלאים ומקיפים לשלוש הבחינות הסופיות של מועצת שמאי המקרקעין.

לפרטים.

 
 
MBA בניהול ביו-רפואי BIOMED

MBA בניהול ביו-רפואי BIOMED

בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית פתח בשנה שעברה תכנית ייחודית לתואר מוסמך במנהל עסקים עם התמחות מורכבת בניהול ביו-רפואי (ביומד). מסלול לימודים ייחודי זה מהווה מענה לצורך שלא קיבל עד כה התייחסות הולמת באקדמיה הישראלית, דבר מפתיע על רקע היותה של ישראל מעצמה מוכרת בתחום היזמות הביו-רפואית (תרופות ומכשור רפואי). נראה כי כיום למומחים רבים העוסקים בעולם התוכן הרחב של ביו-רפואה, פרמצבטיקה ומכשור רפואי אין הכלים המתאימים לצורך יזמות של חברות פורצות דרך בתחום או ניהול עסקי בכלל.

להמשך קריאה

 
 
פרופ שאול אורג

פרופ' שאול אורג

"חוקר, בין היתר, את נושא ההתנגדות לשינוי שהיא תופעה מוכרת אשר לרוב מתוארת באור שלילי. בהתאמה, אנשים שבאישיותם נוטים להתנגד לשינויים נשפטים לרעה בשל נטייה זו. ההנחה הרווחת היא שהנטייה להתנגד לשינויים פוגעת בתפקוד האדם ובביצועיו בעבודה. בסדרת מחקרים בחנתי הנחה זו והממצאים מצביעים על תמונה מאוזנת יותר, בה לנטייה להתנגד לשינויים חסרונות אבל גם יתרונות בכל הנוגע לביצוע משימות. מצאתי שבעוד שאלו הנוטים להתנגד לשינויים פחות טובים מאלו הפתוחים לשינוי בביצוע משימות דינאמיות, הם טובים יותר בביצוע משימות שגרתיות.

במחקר אחד, באמצעות נתונים ממועמדים לעבודה, נמצא קשר שלילי בין הנטייה האישיותית להתנגד לשינויים לבין ביצועי המועמדים במשימות בלתי שגרתיות בהן נדרשת יצירתיות, אבל קשר חיובי עם ביצוע במשימות שגרתיות, כגון מיון דואר. קשרים אלו שוחזרו גם במחקרים עם נבדקים שביצעו משימות דינאמיות ושגרתיות במעבדה. בעוד שהנוטים להתנגד לשינויים מתקשים לבצע משימות בהן הכללים וההליך לביצוע משתנים, הם מצליחים לשמר רמה גבוהה של ביצוע כשהמשימות שגרתיות ומונוטוניות. ככלל, הממצאים תומכים בראיה רחבה יותר של ההתנגדות לשינוי ומחזקים את החשיבות של ההלימה בין נטיותיהם של אנשים לבין סוג המשימות אותן הם מבצעים".

למאמר המלא באנגלית

בית הספר בעיתונות
 

ד"ר יניב דובר, מסגל בית הספר, התמחות שיווק, בראיון לדה מרקר בנושא:

סומכים על דירוגי צרכנות ברשת? תחשבו שוב! מתיירות וקניות, דרך בעלי מקצוע ועד לתרבות - אין היום שום תחום שבו לא מסתמכים על דירוג הגולשים ■ עד כמה המדדים האלה אמינים? איך נלחמים במניפולציות? ומתי לביקורות שליליות יש דווקא השפעה חיובית?

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001214551

 
Facebook   LinkedIn   YouTube   Facebook
 
להסרה מרשימת התפוצה | לעדכון פרטים