ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מרץ 2023
 

ידיעון מרץ 2018

 
בית הספר למנהל עסקים
ארגון הבוגרים   מרץ 2018
האוניברסיטה העברית
הידיעון החודשי של בוגרי מנהל עסקים
הדרך להתעדכן, לעדכן ולחזק את הקשר עם בית הספר וקהילת הבוגרים
דבר הארגון
 

בוגרים נכבדים,

ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ט החלה וביום שישי 23.3.2018, בקמפוס אדמונד י. ספרא שבגבעת רם, יתקיים יום פתוח בו יוצגו מגוון אפשרויות הלימוד לתואר ראשון ושני באוניברסיטה העברית בכלל ובבית הספר למנהל עסקים בפרט.

בית הספר מציע שני חוגים לתואר ראשון – לימודי מנהל עסקים ולימודי חשבונאות. את הלימודים יש לשלב עם לימודים בחוג אחר וליהנות מההיצע הרב של תחומי הלימוד שהאוניברסיטה מציעה.

לתואר שני אנו מציעים מגוון התמחויות החל מהמסורתיות והמוכרות שהן: מימון ובנקאות, שיווק, התנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש, אסטרטגיה ויזמות, חקר ביצועים וניהול התפעול, לימודי אינטרנט וגם שתי התמחויות שהן חדשות יחסית:

BioMed MBA
המיועדת לאנשים המעוניינים להתמחות בניהול וביזמות של חברות העוסקות בתחום הביו-רפואה.

Big Data Analytics שמטרתה להכשיר מנהלים להפוך נתונים לנכסים חזקים ופרודוקטיביים בארץ ובעולם ולהגיע לתובנות עסקיות מדויקות יותר.

נפתחה גם ההרשמה לתכנית לתואר שני בניהול פיננסי לחשבונאים התכנית תפתח בחודש מאי 2018.

אם עוד לא למדתם תואר שני MBA, אנו מזמינים אתכם לבחון את התכניות הנ"ל.

כמו תמיד אתם מוזמנים להציע הצעות ולהעלות בקשות להרצאות בנושאים המעניינים אתכם.

לעשות לדף הפייסבוק של בוגרי בית הספר לייק ולקבל עדכונים בזמן אמת על הרצאות כנסים והצעות עבודה מעניינות.

בברכת אביב שמח,

ארגון הבוגרים

bsbogrim@mail.huji.ac.il

מהנעשה בבית הספר
 
הרצאות מרץ 2018

הרצאות מרץ 2018

19.3.18 יום שני, הנכם מוזמנים לסמינר הראשון במסגרת The Intel Big data Analytics Initiative. ההרצאה הראשונה תינתן מפי פרופ' דני פפרמן (Danny Pfeffermann), הסטטיסטיקן הלאומי.

נושא ההרצאה:

Can Big Data Really Replace Traditional Surveys for the Production of Official Statistics?

לפרטים והרשמה כאן

22.3.2018 יום חמישי, בין השעות 14:30 – 20:00

יום עיון בנושא חידושים והתפתחויות במימון ובהשקעות נדל"ן בשוק הבינלאומי ובישראל

המרצים יהיו מומחים מהארץ ומחו"ל.

לפרטים והרשמה כאן

27.3.2018 יום שלישי, יום עיון עם פרופ' Vlad Rashkovich בכיר בבלומברג - סדנא על אסטרטגיות מסחר.

לפרטים והרשמה כאן

• נפתחה קהילה של ההתמחות BioMed MBA ב-MEETUP.
באתר זה יתפרסמו מידע על מפגשים הבאים על בסיס חודשי. המפגש הקרוב צפוי להתקיים באמצע מרץ - https://www.meetup.com/BioMed

חדשות מהעולם האקדמי
 
שיקי לוי

איך לבחור קרן השקעות?

פרופ' שיקי לוי מהמחלקה למימון.

בבואנו לבחור קרן השקעות אנחנו בדרך כלל מתבססים על ביצועי העבר כדי לאמוד את הביצועים העתידיים. זה רחוק מלהיות מושלם, אבל על פי רוב זה הטוב ביותר שאפשר לעשות. איך אומדים ביצועים? באוניברסיטה מלמדים שהמדד לביצועי תיק (או קרן) הוא מדד שארפ. תאורטית, זה אכן נכון, אם מותר ללוות ללא הגבלה מהבנק ולמנף את ההשקעה. אבל בפועל, אי אפשר למנף את ההשקעה ללא גבול. המאמר המצ"ב מראה שכאשר יש מגבלות מציאותיות על המינוף, מדד שארפ מייצר דרוג של הקרנות שהוא שונה מאד מהדרוג הנכון עבור המשקיע. גם "אלפא" אינה מהווה מדד ביצועים טוב. לעומת שני מדדים פופולאריים אלה, הממוצע הגיאומטרי מציע אלטרנטיבה טובה בהרבה לדרוג קרנות. שאלה נוספת הקשורה לבחירת קרן היא כיצד לשקלל את דמי הניהול. המשקיע, כמובן, מעוניין בביצועים נטו, ולכן מדדי הביצועים המקובלים היום מבוססים על תשואות נטו. אבל זו טעות: בעוד שתשואות העבר הן רק אומדן רועש של התשואות העתידיות, את דמי הניהול אנחנו יודעים בוודאות, ולכן יש לתת להן משקל יתר בחישוב מדדי הביצועים. במאמר המשך המצ"ב, שנכתב בשיתוף עם פרופ' Richard Roll מ-CalTech, אנו מחשבים את משקל-היתר שיש לתת לדמי הניהול, ומציעים מדדי ביצועים מוכללים, המבוססים על המשקל האופטימלי שיש לתת לדמי הניהול.

לקריאת המאמרים לחצו כאן: 1, 2

בית הספר בעיתונות
 

ד"ר קרן בר חוה ראש החוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית, חברה במועצת רואי החשבון ודירקטורית בחברות ציבוריות בעיתון דה מרקר בנושא: התיאבון לסיכון של מנהלי הסיכונים

מחקר שנערך באחרונה בארה"ב מצא כי מנהלי סיכונים בבנקים ניסו למקסם תשואות, במקום למזער סיכונים מוגזמים. לקריאה: https://www.themarker.com/opinion/1.5849528

ד"ר ליאור שאלתיאל, מנהל אקדמי ושיווק של ההתמחות לתואר שני בניהול ביו רפואי. בראיון לדה מרקר על חשיבות הניהול בתעשיית הביומד של ישראל.

https://www.themarker.com/career/1.5865232

פרופסור דן גלאי מהוגי מדד הפחד (VIX) בעיתון גלובס

גלאי מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית: "אין לי בעיה עם אף מכשיר בשוק, כל עוד מי שרוכש אותו יידע את המשמעות והסיכונים" ■ ההשקעות בתעודות על המדד כבר גבו קורבן ראשון: מנכ"ל קרנות אפסילון עוזב את תפקידו .

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001223208

• כתבה בדה מרקר על ההרצאה של מר רענן אגוס אשר התקיימה בפני סגל בית הספר בתאריך 15.2.18 בנושא: יחידת העילית של גודלמן סאקס: מאמינים באנרגיה סולארית - ומתרחקים מאמזון

אגוס, אחד המנהלים ביחידה של בנק ההשקעות האמריקאי שקיבלו מיליארד דולר להשקעות בשוק ההון, אומר כי "שוק המניות עדיין לא תימחר את העלאות הריבית הצפויות" לדבריו, "על גולדמן יש יותר התקפות סייבר מכל מוסד אחר - ורובן מגיעות מסין"

https://www.themarker.com/markets/1.5828968

• בהמשך לכנס הרכבים האוטונומיים. אשר התקיים בביה"ס בשיתוף עם אוניברסיטת דנבר, ראיון של נדן פלדמן עם מר רות ברידג'ס שפורסם בדה מרקר בנושא : "בלי פקקים, בלי תאונות ובלי לקנות מכוניות: המהפכה שתשנה את חיינו"

https://www.themarker.com/markerweek/1.5844994

בוגרת שכדאי להכיר
 
גיתית גור גרשגורן

ד"ר גיתית גור גרשגורן

ד"ר גיתית גור גרשגורן כלכלנית ראשית ומנהלת המחלקה הכלכלית של רשות ניירות ערך מאז 2008; סגנית מנהל קרן תמורה במדען הראשי. בראיון פתוח גיתית מדברת כמעט על הכל...

להמשך קריאה

ברכות ואיחולים
 
ברכות ואיחולים

• דיקן בית הספר פרו'פ צבי וינר שמח לעדכן כי גם השנה רבים ממורי בית הספר נכללו ברשימת המורים המצטיינים בהוראה של האוניברסיטה העברית והם:

תמר זילבר, שהם חושן-הלל, שיקי לוי, שלמה אסתרוגו, איתמר בן מאיר, דניאלה גבאי, יובל גרנות, שלומי וינר, ענבל יהודיוף.

פרופ' וינר מעריך מאוד את ההשקעה בהוראה ובסטודנטים ומודה לכל אחת ואחד מכם.

• אנו מברכים את פרופ' תמר זילבר על זכייתה בפרס ע"ש מילקן למורים מצטיינים לשנת תשע"ז

• ברכות חמות לקבוצת סטודנטים של בית הספר הלומדים לתואר שני בהתמחות Big Data Analytics ולצוות המנחים שלהם על שהגיעו לגמר התחרות הבינלאומית שאורגנה על ידי INFORMS, המכון האמריקאי לחקר ביצועים ומדעי הניהול. הסטודנטים יסעו בחודש אפריל ויתחרו על המקום הראשון מול קבוצות סטודנטים מרחבי העולם ויציגו את עבודתם בפני קבוצת שופטים מומחים מהאקדמיה והתעשייה.

אנו מאחלים להם הצלחה רבה.

 
Facebook   LinkedIn   YouTube   Facebook
 
להסרה מרשימת התפוצה | לעדכון פרטים