ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מרץ 2023
 

ידיעון פברואר 2017

 
בית הספר למנהל עסקים
ארגון הבוגרים   פברואר 2017
האוניברסיטה העברית
הידיעון החודשי של בוגרי מנהל עסקים
הדרך להתעדכן, לעדכן ולחזק את הקשר עם בית הספר וקהילת הבוגרים
דבר הארגון
 

בוגרים יקרים,

אנו שמחים להודיע על פתיחת ההרשמה לאוניברסיטה העברית לשנת הלימודים תשע"ח, הנפתחת באוקטובר 2017. בית הספר מציע לימודים מתקדמים בתחומים הבאים: מימון, שיווק, התנהגות ארגונית, אסטרטגיה ויזמות, חקר ביצועים, לימודי אינטרנט וניהול ביו-רפואי, כמו גם לימודי EMBA עם התמחות בניהול פיננסי המיועדת לבוגרי חשבונאות ולימודי מוסמך בכלכלה פיננסית. שימו לב כי גם ההרשמה לתואר ראשון נפתחה. אנו מקווים לראותכם או לפגוש את בני משפחותיכם בקרב הסטודנטים שלנו בשנה הבאה.

שאלה חשובה: האם אתם מעסיקים בוגרים של האוניברסיטה העברית בירושלים? אם כן, נודה לכם אם תוכלו לסייע לנו בדירוג הבינלאומי QS של אוניברסיטאות בעולם.

לנוחותכם, שתי אפשרויות להצטרף לרשימת המעסיקים:

• להשלים את הפרטים בגיליון Excel המצורף ולהחזיר באמצעות דואר אלקטרוני, לכתובת janet@savion.huji.ac.il.

• רישום באמצעות QS: אתר

פניה זאת מתאימה גם לכלל הבוגרים שמועסקים במקומות עבודה שונים. תסייעו לנו רבות אם תפנו מייל זה למעסיקיכם.

אנו מעריכים מאוד את תרומתכם למאמץ ותודה מראש על שיתוף הפעולה.

באתר בית הספר תוכלו למצוא את לוח המשרות, עם כל המשרות הכי שוות שאנו מוצאים עבורכם. ואתם גם מוזמנים לשלוח למייל שלנו משרות חדשות ואנחנו נפרסם אותן.

בברכת חודש פברואר נפלא,

ארגון הבוגרים

bsbogrim@mail.huji.ac.il

אירועים קרובים
 

הרצאות קרובות

בית הספר שמח להזמינכם למספר הרצאות שתמצאו בהם עניין:

8/2/2017 תתקיים הרצאתו של:

Mr. Valentin Nikonov, Project Manager at Patir Management and Investment

בנושא: Risk management in regulation: building dynamic compliance frameworks

ההרצאה תתקיים בעברית.

למידע על המרצה ולרישום לחצו כאן.

26/2/2017 תתקיים הרצאתו של:

Prof. Bernard Yeung, Dean of NUS Business School

בנושא: “China’s Growth Model and Moving Forward”

למידע על המרצה ולרישום לחצו כאן.

מהנעשה בבית הספר
 
פרויקט המנטורים

תכנית המנטורים

תכנית המנטורים לשנת תשע"ז יצאה לדרך. 19 מנטורים, שהם בוגרים של בית הספר, חונכים ומלווים השנה 57 בוגרים צעירים וסטודנטים הנמצאים לקראת סיום לימודיהם – אנו מאחלים להם הצלחה רבה. תמונות מאירוע הפתיחה ניתן לראות כאן.

 
 
מרכז אספר ליזמות

מרכז אספר ליזמות וחדשנות - שילוב בוגרים בפעילות

מרכז אספר ליזמות וחדשנות הוקם בבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית בירושלים, בשנת 2001. מטרתו - לקדם לעודד ולחזק את היזמות בישראל באמצעות קידום תכניות אקדמיות וחוץ אקדמיות, טיפוח סטודנטים וייזום מחקרים אקדמיים בתחום. בראש המרכז עומד פרופ' ניראון חשאי.

צוות המרכז יוזם, מקיים ותומך במגוון רחב של פרויקטים אשר מתכתבים עם מטרות הקרן על שם משפחת אספר- קרן בינלאומית אשר תומכת בחינוך ומחקר בתחומי החדשנות, היזמות ומנהל עסקים.

בין הפרויקטים המיוחדים שהמרכז מעודד ניתן למצוא את:

• מרכז היזמות של האוניברסיטה העברית HUstart hustart.com אשר פתוח גם לבוגרי בית הספר.

• Startup Science Innovation - קורס שנתי בו סטודנטים לתואר ראשון מהפקולטה למדעים ומביה"ס למנהל עסקים עובדים על מציאת רעיון למוצר טכנולוגי שעונה על צורך מסוים, פיתוח אב טיפוס של המוצר והכנת תכנית עסקית שלו.

• ביו-דיזיין- קורס ייחודי שמחבר סטודנטים לתארים מתקדמים מהפקולטה לרפואה, הנדסה ומנהל עסקים. במהלכו, הסטודנטים מזהים צורך מתחום הרפואה, מוצאים עבורו פתרון הנדסי/טכני בצורה של מכשיר רפואי ובונים תכנית עסקית לצורך פיתוח ומימוש הרעיון.

מרכז אספר ישמח לשלב בפעילויותיו בוגרים אשר נוגעים בפעילותם לעולמות היזמות והחדשנות. בין השאר אנחנו מחפשים מרצים אורחים, מנטורים ויועצים לסטארטאפים המוקמים במסגרות השונות אשר המרכז שותף להן.

למידע נוסף על פעילות המרכז לחצו כאן.

 
 
מדינת הסטארט-אפ

מדינת הסטארט-אפ

מדינת ישראל ידועה בעולם במספרם הרב של חברות ההזנק הפועלות בה, חברות אשר מיצבו את ישראל כ"מדינת הסטארט אפ" והפכו להיות אחד ממנועי הצמיחה החשובים של הכלכלה הישראלית.

בית הספר למנהל עסקים מארח לתקופות קצרות, משלחות בינלאומיות של אנשי עסקים, סגל אקדמי, בוגרים ותלמידים של תכניות מנהלים אשר נהנים מהרצאות על ידי מיטב המרצים בתחום היזמות והחדשנות, האסטרטגיה ואפילו בתחום היהדות. בנוסף, מתקיימים סיורים בחברות הזנק, בחברות הייטק בוגרות, קרנות הון סיכון, גורמי ממשלה רלוונטים.

בוגרים המעוניינים לבחון אופציה לארח משלחת, להרצות בפני משלחת, או להשתתף באחד מאירועי הנטוורקינג, מוזמנים לפנות למייל itay.f@huji.ac.il

מידע נוסף ניתן למצוא באתר התכנית.

בוגרת שכדאי להכיר
 
שרון קאופמן

שרון קאופמן

הקשר הראשון עם שרון קאופמן היה כשקיבלתי ממנה מייל המבקש להיות מנטורית לבוגרי ולתלמידי בית הספר. במרוץ היומיומי של החיים, פניות כאלו הן נדירות, וכשהצצתי בפרופיל התעסוקתי של שרון, גיליתי אישה מרשימה ורבת פעלים, היה לי ברור שזו הבוגרת שכדאי להכיר בגיליון הקרוב....

לקריאה לחצו כאן.

חדשות מהעולם האקדמי
 
אוריינות פיננסית לפרישה

אוריינות פיננסית לפרישה

פרופ' אורלי שדה, ד"ר יבגני מוגרמן, עדי מאיר

עליה בתוחלת החיים, בשילוב עם השינויים שחלו בשוק הפנסיוני ושוק העבודה, מציבים אתגר לא פשוט בפני אזרחי מדינת ישראל, הנדרשים לתכנן היטב את חסכונותיהם לטווח הארוך. בהתבסס על סקר ייחודי, מחקר זה מתמקד בבחינת שני מימדים של אוריינות פיננסית: האחד הוא הידע התיאורטי וידע פיננסי הכולל גם יכולת חשבונית והשני הוא ההתנהגויות הקשורות לקבלת החלטות פיננסיות בפרט בהקשר לחסכון לפרישה ("אוריינות פיננסית לפרישה"). ניתוח התוצאות מצביע על קשרים חיוביים בין ההתנהגויות של חיפוש מידע פיננסי ומעקב אחר חשבונות הבית לבין אומדן אוריינות פיננסית לפרישה, גם לאחר שליטה על משתנים דמוגרפיים והתנהגותיים. במפתיע, לא נמצא קשר ישיר בין רמת הבקיאות במונחים פיננסיים והיכולת החשבונית לבין אומדן אוריינות פיננסית לפרישה, לאחר שליטה על משתנים אחרים. כלומר, אוריינות פיננסית לפרישה גבוהה יותר ככל שמעקב הפרט אחר חשבונות ודיווחים עיתיים קפדני יותר אולם בקיאות בפיננסים אינה מתורגמת לאוריינות גבוהה בתחום הפנסיה.

להמשך קריאה לחצו כאן.

ברכות ואיחולים
 
ברכות ואיחולים

אירית חצרנוב ודליה אלב

ברכות חמות לגב' אירית חצרנוב, בוגרת MBA של בית הספר, לרגל מינויה לתפקיד ראשת הרשות למחשוב של האוניברסיטה העברית.

ברכות חמות לגב' דליה אלב, בוגרת MBA של בית הספר, ומרצה בבית הספר מזה 17 שנים, לרגל מינויה לתפקיד מנהלת שירות מחלקת לקוחות רוחבי באוניברסיטה ומנהלת שלוחת הרשות למחשוב של האוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים.

 
Facebook   LinkedIn   YouTube   Facebook
 
להסרה מרשימת התפוצה | לעדכון פרטים