ארכון הבוגרים ביה"ס למנהל עסקים

לוח אירועים שנתי

א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
מרץ 2023
 

ידיעון פברואר 2019

 
בית הספר למנהל עסקים
ארגון הבוגרים   פברואר 2019
האוניברסיטה העברית
הידיעון החודשי של בוגרי מנהל עסקים
הדרך להתעדכן, לעדכן ולחזק את הקשר עם בית הספר וקהילת הבוגרים
דבר הארגון
 

בוגרים יקרים,

אנו גאים לעדכן כי בסקר שביעות רצון הסטודנטים הנוגע לשירותים שונים הניתנים לסטודנטים, נראה כי במרבית ההיבטים ישנה עלייה בשביעות הרצון. בולטת לטובה שביעות הרצון מצוות המזכירות שלנו (הסקר מתייחס לעבודתן של טל אבן, אורלי כוחיי-ניצב וענת דרור), שזכו לציוני משוב גבוהים ועל כך תודה בשם הנהלת בית הספר.

אנו שמחים לעדכן כי בסמסטר ב' שיפתח במרץ 2019 נציע התמחות חדשה בניהול רכש. ההתמחות תמשך 4 סמסטרים ובמידה והנכם מתעניינים בתחום זה הזמן ליצור איתנו קשר.

כפי שתראו אנחנו ממשיכים לקיים הרצאות ואירועים שונים הפתוחים לקהל הבוגרים של בית הספר ומהשנה אנו מזמינים אתכם להשתתף בקורסים אקדמיים שניתנים על ידי פרופסורים אורחים מאוניברסיטאות מובילות בחו"ל וזאת במסגרת פעילות מרכז הפינטק ע"ש סימה ושלמה גרשון.

אנו מזכירים לכם כי כחלק ממאמצינו ליצור קהילה שיתופית, הנכם מוזמנים להגיב באתר הבוגרים על הכתבות השונות, להציע הצעות ולהעלות בקשות להרצאות בנושאים המעניינים אתכם.

בנוסף, תוכלו למצוא באתר בית הספר לינק ללוח משרות, מאגר המשרות הכי שוות שאנו מוצאים עבורכם. אתם גם מוזמנים לשלוח למייל שלנו משרות חדשות ואנחנו נפרסם אותן.

מאחלים לכולכם שנה אזרחית מוצלחת ופורייה.

ארגון הבוגרים

bsbogrim@mail.huji.ac.il

מהנעשה בבית הספר
 
accenture

מקום שני בתחרות הייעוץ של חברת Accenture

ברכות לסטודנטים של בית הספר אסף גבריאלי, מרדכי ליסטובסקי וסברינה הילמן אשר זכו במקום שני בתחרות הייעוץ של חברת Accenture - חברת הייעוץ העסקי והטכנולוגי הגדולה בעולם.

הקבוצות סקרו את שוק המשכנתאות בארץ. לאחר מכן היו צריכים לחפש ולנתח יוזמות בעולם בתחום המשכנתאות ולהראות כיצד ניתן ליישם אותן בארץ. את הממצאים הם הציגו בפרזנטציה באנגלית במשרדי החברה. לשלב זה הגיעו 6 צוותים מכל רחבי הארץ. בעקבות הצלחת הצוות להציג את הממצאים בפני השופטים הוא עלה לגמר. שם נדרש להציג את הדרכים לשפר את חווית הלקוח בכל תהליך לקיחת המשכנתא מרגע ההחלטה על לקיחת משכנתא עד לשלב שבו צריך לשלם. צוות הסטודנטים עשה זאת על ידי שילוב AI, דיגיטציה של התהליך ודרכי מימון חדשות.

לצפייה בתמונות

 
 
ביומד

מפגש MeetUP של תוכנית הביומד במשרד עורכי הדין Pearl Cohen בתל אביב

האירוע התקיים ב-15 לינואר במשרד עורכי הדין Pearl Cohen במגדלי עזריאלי-שרונה בתל אביב.

במפגש התקיים דיון בנושא: Translational Research הרלוונטי לכל חברת סטארט-אפ במיוחד בתחום מדעי החיים והרפואה, כלומר: כיצד מיזם בשלב מוקדם של הפיתוח מאפשר מעבר ממחקר אקדמי למוצר מסחרי בר-קיימא?

במפגש נשאו דברים:

1. פרופ' מיכאל וולך מהאוניברסיטה הטכנולוגית של סידני וחבר הוועד המנהל של תוכנית SPARK Global Initiative שדיבר על חדשנות, יזמות ותרגום מחקרים רפואיים באקדמיה למוצרים מסחריים.

2. ד"ר זאב וינפלד, מייסד ומנכ"ל Osteosee, שימש בעבר כמנכ"ל חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת תל אביב – 'רמות'.

לצפייה בתמונות

 
 
הדאטאתון

הדאטאתון

בתאריך 17.1.2018 התקיים במוזיאון המדע בירושלים הדאטאתון. מדובר בהאקתון הגדול בארץ העוסק בחדשנות בחינוך. מעל 800 משתתפים (מנהלים, מורים, תלמידים ויזמים) השתתפו בתחרות פיתוח בת 24 שעות שהחלה ביום חמישי בצהריים והסתיימה ביום שישי בצהריים.

נושא התחרות היה כיצד יראה בית הספר בשנת 2035. במהלך הדאטאתון פותחו פתרונות חדשניים שמטרתם התאמת בית הספר היום לאתגרים הגדולים של המחר בארבע מגמות מרכזיות - למידה שיתופית, למידה מותאמת אישית, הכנה למקצועות העתיד ופיתוח עולם הנפש והרגש.

נציגי בית הספר למנהל עסקים השתתפו בדאטאתון כמנטורים לצוותים השונים שעסקו בין היתר בשילוב טכנולוגיות למידת מכונה (Machine Learning), ראיה ממוחשבת (Computer Vision) ופיתוח אפליקציות, במיזמים השונים.

בוגרת שכדאי להכיר
 
רעות כהן

רעות כהן

סמנכ"לית לקוחות בחברת יוניברסל מקאן דיגיטל, נבחרה לאחת מ-40 הצעירים המבטיחים של השנה. רעות היא בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני מאוניברסיטת בר אילן .רעות דיברה איתנו על עולם השיווק ובכלל.

להמשך קריאת הריאיון

חדשות מהעולם האקדמי
 
פרופ רוני מיכאלי

פרופ' רוני מיכאלי בוחן את ההשפעה של גיוון תרבותי על כוח העבודה בתעשייה.

במאמרו Cultural Diversity on Wall Street: Evidence from Sell-Side Analysts’ Forecasts
הוא משתמש באינפורמציה לגבי אנליסטים (sell-side analysts'), הרקע התרבותי שלהם והתפוקה שלהם, המתבטאת בקונצנזוס של תחזיות הרווח שהם נותנים (consensus earnings forecast). "דרך שימוש בשוק אקסוגני לגיוון התרבותי של אנליסטים וברגרסיות פאנל אנו מוצאים שגידול בגיוון התרבותי משפיע באופן חיובי על איכות תחזיות הרווח של אנליסטים. השפעות חיוביות אלה של גיוון תרבותי אינן נובעות מאופי הפעילות של חברות או מסחר חוץ. התוצאות שלנו מתקיימות גם כאשר שולטים בממדים אחרים של גיוון תרבותי. כמו כן, באמצעות בחינת שיחות ועידה של אנליסטים, כמנגנון אפשרי אחד לממצאים, אנו מוצאים כי גידול בגיוון התרבותי מגביר את ההשתתפות והאינטראקציה בשיחות ועידה, דבר המעיד על כך שגיוון תרבותי משפר את זרימת המידע. לסיכום, אנו מראים שגיוון תרבותי מציע יתרונות משמעותיים בסביבת שוק הון טיפוסי בה המשתתפים מתחרים ולא משתפים פעולה זה עם זה".

לקריאת המאמר

בית הספר בעיתונות
 
בית הספר בעיתונות

"גלאי הבולשיט" יקבע: האם הבוס משקר?

כתבה בדה-מרקר על פרופ' רונן פלדמן מייסד הסטארט־אפ אמניטי אנליטיקס אשר חוצב בהררי מסמכים ומנתח דו"חות כדי לדלות מידע שעשוי להיות שווה מיליונים בשוק ההון ועל הדרך מסוגל למדוד את האמינות של מנכ"לים ■ החברה, שקוראת לעצמה "8200 של קרנות הגידור בארה"ב", כבר קיבלה השקעות מאינטל - בזכות פוקימון גו.

אמניטי אנליטיקס נוסדה בעקבות היכרות בין שניים ממייסדיה: המנכ"ל, נתנאל סטורץ — שחקן ותיק בשוק הפיננסים בניו יורק, והמדען הראשי בחברה, פרופסור רונן פלדמן - פרופסור של בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, המתמחה בחקר שפה ובכריית טקסט. המייסדת השלישית היא חדווה פלדמן רעייתו של פלדמן, המשמשת כאחראית על הקשרים האסטרטגיים בחברה.

להמשך קריאה

עם בוסים כאלה מי צריך חברים?

ד"ר שהם חושן־הלל מבית הספר למנהל עסקים והמרכז לחקר רציונליות באוניברסיטה העברית, ד"ר אלכס שאו מאוניברסיטת שיקגו ויוג'ין קארוסו UCLA ערכו מחקר חדש שהראה שאם המנהל הוא גם חבר, הוא כנראה גם יפלה אתכם לרעה .

המחקר פורסם בכתב העת Journal of Experimental Social Psychology תחת הכותרת "להיות מוטה נגד חברים כדי להיתפש כלא מוטה" (Being biased against friends to appear unbiased)

החוקרים ערכו סדרה של ניסויים מבוקרים במצבים שבהם מנהלים יכולים לקבל החלטות שמיטיבות עם חבריהם. הממצאים שלהם מראים כי מנהלים חוששים להיתפש כמי שנוהגים במשוא פנים, ולכן יעדיפו לפעול לרעת חבריהם גם כשההחלטה אינה הוגנת.

להמשך קריאה

לצפיה בראיון US Today

ברכות ואיחולים
 
ברכות ואיחולים

ברכות לפרופ' רונן פלדמן ממייסדי חברת אמנטי אנליטיקס (Amenity Analytics) אשר השלימה סבב גיוס A בהיקף של 7.6 מיליון דולר. זהו הגיוס הראשון המשמעותי של החברה. הפלטפורמה של אמנטי אנליטיקס משתמשת בבינה מלאכותית שמתקנת את עצמה כדי לחלץ תובנות מכל סוג של טק.

ברכול לפרופ' אורלי שדה על זכייה במענק מחקר של מכון זנבר לחקר הכלכלה הציבורית והעסקית, נושא המחקר:

"Saving more for your children – the effect of SMS text messages".

 
Facebook   LinkedIn   YouTube   Facebook
 
להסרה מרשימת התפוצה | לעדכון פרטים